top of page

Sedasyon ve Genel Anestezi Altında
Diş Tedavileri

Bazı çocuklar diş tedavileri esnasında endişeli veya korkmuş hissedebilirler. Bu durum ideal tedavi görmelerine engel teşkil eder. Yaşı küçük çocukların, diş hekimi korkusu olan çocukların diş tedavileri sedasyon veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Her iki işlemlerin, mutlaka uygun şartlar altında ve uzman bir kadro ile gerçekleştirilmesi gerekir

Genel Anestezinin Farkı Nedir?

Genel anestezi, çocuğunuzun tamamen uykuda olmasını ve prosedür sırasında herhangi bir his duymamasını sağlayan kontrollü bir bilinçsizlik halidir.

Bu işlem yalnızca anestezistler tarafından yapılır ve hastane ortamında gerçekleştirilir. Anestezistler, işlem öncesinde, sırasında ve sonrasında çocuğunuzla ilgilenen uzman doktorlardır. Çocuğunuzun işlem boyunca 'uykuda' ve güvende olmasını ve işlem sonunda rahat bir şekilde uyanmasını sağlarlar.

Hangi Durumlarda Genel Anestezi Önerilir?

Çocuğunuza GA önerilmesinin nedenlerinden biri,  çocuğunuzun gerçekleştirilmesi uzun süren diş tedavilerine ihtiyaç dumasıdır.

Diş tedavilerinin tek seansta yapılması gerektiğinde, çocuğunuzun yaşı ve tıbbi durumu sedasyona müsaade etmiyorsa, genel anestezi en güvenilir yöntemdir.

Bu konuyla ilgili detaylı bilgi ve 'Sedasyon/Genel anestezi öncesi ön görüşme' randevusu almak isterseniz bizi arayabilirsiniz. Bu süreçte uzman kadromuzla birlikte yanınızda olmaktan dolayı mutluluk duyarız.

bottom of page